Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема на југоистокот на земјата. Од претпладне ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20 степени.

Во Скопје, сончево со мала облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Максимална температура до 17 степени.

извор: Makfax