Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец.Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 22 степена.

Во Скопје ќе биде сончево. Максималната температура ќе достигне 21 степен.

извор: Makfax