Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Минималните температури ќе се движат од 3 до 9 степени, а максималните од 22 до 30 степени. Во Скопје времето ќе биде  сончево и топло со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 7 до 28 степени.

извор: Makfax