Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура ќе се движи од два до 13, а дневната од 18 до 24 степена.Во Скопје слично време со температури од 8 до 23 степена.

Следува период на стабилно и суво време, од недела со пораст на дневните температури на воздухот. Во вторник ќе има извесно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд. В понеделник, температурата ќе достигне 30 степена.

извор: Makfax