Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност, информира УХМР.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 27 степени.

ВоСкопје сончево и топло со мала локална облачност и со слаб југозападен ветер. Максималната температура ќе достигне 26 степени.

извор: Makfax