Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 19, а максималната ќе достигне од 28 до 34 степени.

Во Скопје сончево со слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 31 степен.

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе биде без позначителни промени.

извор: Makfax