x

Солскјер се откажува од Даниел Џејмс

what-man-utd-star-daniel-james-was-told-by-ole-gunnar-solskjaer-1164530-1

Нема иднина за Велшанецот на Олд Трафорд. ЕСПН јавува дека Оле Гунар Солскјер, менаџерот на Манчестер Јунајтед веќе ги исвестил раководните структури во клубот дека не смета повеќе на Даниел Џејмс, 22. годишниот Вешки интернационалец и дека тој може слободно да си побара нов клуб.

Џејмс е дел од клубот од Олд Трафорд од јули 2019 година кога пристигна од Свонси за сума од 17.8 милиони фунти. Одигра 48 мечеви за клубот и постигна четири гола.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата