x

Солскјер: Мегваер даде пример за сите како треба

00868169

Манчестер Јунајтед одигра добар меч против Њукакс вчера и побезбеди победа од 1:4 на гостински терен иако по само три минути игра губеше. Сепак, момците на Оле Гунар Солскјер покажаа дека можат да се носат со ваквиот предизвик, а тренерот и тоа како беше задоволен од натпреварот.

„Одличен резултат, постигнат по пресврт. Момците се чувствуваат одлично, едвај го челаат следниот натпревар. Денеска направив неколку ротации во тимот, а оние кои беа стартери одлично се покажаа. Хери Мегваер постигна гол, и даде пример за сите како треба некој да се однесува кога го критикуваат“ – изјави Солскјер по натпреварот.

 

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата