Потребни состојки:

2 шолји пилешки гради, сварени, ситно исечкани
1 кромид, ситно исечкан
1 црвена пиперка, исечкана
1 зелено чили пиперче (по желба)
1 шолја тако сос
20 тако тортиљи
3 шолји рендан чедар кашкавал
3 шолји рендан кравји кашкавал

Подготовката погледнете ја во видеото и пробајте да не ви потечат лиги:

[video:https://www.youtube.com/watch?v=1tRa_ji0HSs autoplay:0]