Руската манекенка Ирина Шајк (34) беше фотографирана на улиците на Њујорк во моден стил од почетокот на 2000-тите, а судејќи според коментарите, таа изгледаше многу порелаксирано од вообичаено.

Многумина велат – целосен моден неуспех, но сите се согласуваат дека Ирина е убавица која тешко дека друга жена ќе ја надмине во блиска иднина.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The new Sveva bra by @intimissimiofficial ? #intimissimi #invisiblebra #ad

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Познато е дека познатата убавица пред три години ја роди ќерката Леа Де Сена, која ја има со актерот Бредли Купер, но бременоста на нејзиното тело не остави апсолутно никаква трага.

Во последно време таа често носи комбинации на облека со потпис на ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, па сега носи тренерки од нејзината нова колекција „SKIMS“, која ја издаде со богатата наследничка Парис Хилтон.