Агенцијата „Раптли“ објави снимки направени од беспилотно летало во градот Гезин, на кое се прикажани урнатините на станбените згради и спасувачите, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди Турција.

Бројот на загинати се искачи над 30 лица, а спасувачите се обидуваат да извлечат од под урнатините дестици кои се затрупани.

 

извор: Makfax