x

Смолинг останува во Италија, но не во Рома!?

Крис Смолинг одигра добра сезона во Рома. За стоперот нема веќе место во Манчестер Јунајтед, на Олд Трафорд очигледно дека немаат намера да го враќаат назад и покрај тоа што дефанзивецот е само позајмен на Олимпико.

Затоа, Јунајтед се обидува да го продолжи некако престојот на Смолинг во Италија, и паралелно со преговорите со Рома за негово останување таму, го нуди дефанзивецот и во Интер односно Јувентус. Цената на 30. Годишниот стопер е 18 милиони евра, а кој ќе се одлучи да ги потпоши овие пари за него тој и ќе го добие.

Од друга страна пак, нескриена амбиција да го врати во Англија интернациоалецот имаат екипите на Тотенхем односно Арсенал, па останува да се види каде Смолинг ќе ја продолжи својата кариера, и ќе заигра повторно на највисоко ниво затоа што олигледно дека и тоа како е способен за такво нешто.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата