x

Словенија доби нов селектор

Кошаркарската федерација на Словенија во квалификациите за пласман на ЕП следната година влезе со непланиран пораз од Унгарија. Додека на втората средба едвај ја совлада селекцијата на Австрија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата