ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно ќе го блокира Скопје.

Протестот ќе се одвива на три локации, пред Владата, пред Министерството за правда и Министерството за надворешни работи со почеток во 17 часот.

И денес продолжуваме со изразување на револтот против погрешните политики на владата предводена од Зоран Заев и СДСМ. Заедно со граѓаните денес пак да порачаме на квинслингот Заев доста е со распродавање и понижување на државата.

ВМРО-ДПМНЕ го предупредува македонскиот народ, граѓаните на Македонија на будно следење на тоа што се спрема, што се подготвува, на тоа што се преговара. Го креваме гласот за предавствата на оваа власт“, порачаа од ВМРО-ДПМНЕ

Протестот можете да го следите во живо тука