x

Славен Билиќ и официјално не е тренер на ВБА

939d3ac4-df57-44a3-b55d-20b1b1060ff1

Хрватскиот стратег Славен Билиќ и официјално не е повеќе тренер на екипата на ВБА. Прмеиерлигашот се одлучи да му врачи отказ на досегашниот менаџер и покрај синоќешниот нерешен резултатот 1:1, против тимот на Манчестер Сити.

Со ова тој станува првиот тренер во Премиер лигата кој добива отказ во новата 2020/21 сезона. За наследникот подоцна во текот на денешниот ден. Барем така најавија англиските медиуми.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата