x

Скубе го напушти Скопје, се врати во Словенија

Сташ Скубе се спакува и замина за Словенија. Откако ЕХФ најави дека Ф4 ќе одржи на крајот на декември, а РФМ прогласи крај на сезоната, одлучи да го напушти Скопје.

Јасно дека Словенецот веќе нема обврски кон Вардар, неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а веќе од следната ќе биде дел од Мешков Брест.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата