СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи околу 12, а дневната ќе достигне до 26 степени


МАКЕДОНИЈА: Променливо облачно, во текот на денот облачноста ќе се намалува и ќе биде претежно сончево и ветровито. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16, а дневната од 18 до 28 степени
ПРИТИСОК 944 Хра
ВЛАЖНОСТ НА ВОЗДУХОТ: 40 %


СОНЦЕТО ИЗГРЕВА ВО 5.01 ч ЗАОЃА ВО 20.04 ч
ЕВРОПА:

Град Степени Целзиусови
Осло 9
Стокхолм 10
Хелсинки 15
Лондон 17
Даблин 14
Брисел 17
Париз 18
Мадрид 25
Лисабон 23
Берлин 15
Виена 18
Прага 15
Варшава 15
Белград 27
Љубљана 17
Загреб 19
Букурешт 31
Софија 26
Рим 29
Солун 29
Атина 28
Истанбул 22
Москва 15