СКОПЈЕ: Променливо облачно и ветровито. Температурата ќе достигне до 22 степениМАКЕДОНИЈА: Променливо облачно и ведро со локален дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 7 до 13, а дневната од 17 до 26 степени.
ПРИТИСОК 982 Хра
ВЛАЖНОСТ НА ВОЗДУХОТ: 63 %


СОНЦЕТО ИЗГРЕВА ВО 5.09 ч ЗАОЃА ВО 19.55 ч
ЕРОПА

Град Степени Целзиусови
Осло 8
Стокхолм 16
Хелсинки 15
Лондон 17
Даблин 17
Брисел 20
Париз 21
Мадрид 28
Лисабон 22
Берлин 19
Виена 17
Прага 16
Варшава 16
Белград 14
Љубљана

18

Загреб 18
Букурешт 15
Софија 10
Рим 23
Солун 24
Атина 24
Истанбул 22
Москва 12