СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност и релативно топло. Температурата ќе се движи од 12 до 26 степени.


МАКЕДОНИЈА: Ќе биде сончево и релативно топло со умерена локална облачност. Во западните делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи до 9 до 16, а дневната од 18 до 27 степени.
ПРИТИСОК 980 Хра
ВЛАЖНОСТ НА ВОЗДУХОТ: 53 %


СОНЦЕТО ИЗГРЕВА ВО 5.14 ч ЗАОЃА ВО 19.50 ч


ЕВРОПА

Град Степени Целзиусови
Осло 17
Стокхолм 18
Хелсинки 13
Лондон 15
Даблин 16
Брисел 13
Париз 15
Мадрид 20
Лисабон 20
Берлин 11
Виена 21
Прага 15
Варшава 21
Белград 21
Љубљана 19
Загреб 18
Букурешт 20
Софија 17
Рим 21
Солун 22
Атина 22
Истанбул 20
Москва 16