СКОПЈЕ: Променливо облачно со краткотрајни врнежи од дожд и грмежи во попладневните часови. Температурата ќе достигне до 22 степени.


МАКЕДОНИЈА: Ќе биде променливо облачно наместа со локални врнежи од дожд и грмежи во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи од 7 до 13, а дневната од 18 до 26 степени.
ПРИТИСОК 984 Хра
ВЛАЖНОСТ НА ВОЗДУХОТ: 53 %


СОНЦЕТО ИЗГРЕВА ВО 5.16 ч ЗАОЃА ВО 19.48 ч
ЕВРОПА

Град Степени Целзиусови
Осло 13
Стокхолм 15
Хелсинки 17
Лондон 17
Даблин
Брисел 13
Париз 15
Мадрид 18
Лисабон 18
Берлин 16
Виена 18
Прага 15
Варшава 13
Белград 18
Љубљана 19
Загреб 18
Букурешт 20
Софија 17
Рим 24
Солун 19
Атина 26
Истанбул 18
Москва 12