СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи околу 9, а дневната ќе достигне до 21 степенМАКЕДОНИЈА: Сончево со умерена облачност, попладне во југозападните делови променливо облачно на места со услови за повремен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 17 до 25 степени
ПРИТИСОК 984 Хра
ВЛАЖНОСТ НА ВОЗДУХОТ: 67 %


СОНЦЕТО ИЗГРЕВА ВО 5.17 ч ЗАОЃА ВО 19.48 ч


ЕВРОПА

Град Степени Целзиусови
Осло 14
Стокхолм 15
Хелсинки 16
Лондон 14
Даблин 12
Брисел 14
Париз 18
Мадрид 18
Лисабон 20
Берлин 9
Виена 15
Прага 11
Варшава 7
Белград 17
Љубљана 17
Загреб 17
Букурешт 11
Софија 13
Рим 23
Солун 18
Атина 23
Истанбул 17
Москва 12