СКОПЈЕ: Во Скопје и неговата околина времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, а попладне со услови за повремен дожд и грмежи. Температурата ќе се достигне до 28 степени.


МАКЕДОНИЈА: Претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне наместа ќе биде нестабилно со дожд и грмежи, а можна е и појава на невреме. Утринската тепемратура ќе се движи од 5 до 15, а дневната од 22 до 30 степени.
ПРИТИСОК 879 Хра
ВЛАЖНОСТ НА ВОЗДУХОТ: 42%


СОНЦЕТО ИЗГРЕВА ВО 5.07 ч ЗАОЃА ВО 19.57 чЕВРОПА


Град Степени Целзиусови
Осло 17
Стокхолм 19
Хелсинки 21
Лондон 15
Даблин 11
Брисел 16
Париз 20
Мадрид 21
Лисабон 21
Берлин 20
Виена 24
Прага 20
Варшава 22
Белград 23
Љубљана

27

Загреб 23
Букурешт 26
Софија 22
Рим 24
Солун 27
Атина 26
Истанбул 19
Москва 19