На 11.06.2020 во 14.50 часот во Полициската станица Центар, О.Ч.(45) од Скопје пријавила дека околу 12.30 часот во нејзиниот стан, Г.Б.(41) физички ја нападнал и со остар предмет ја повредил на десната рака. По
целосно документирање на случајот, против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава.