Четириесет и осумгодишна скопјанка починала на паркингот помеѓу поликлиниката „Јане Сандански“ и црквата „Св.Илија“, во патничко возило.

„Жената била донесена од нејзиниот сопруг Е.Ц.(52), а од лекар од Итната медицинска помош е констатирана смрт“, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено за обдукција.

извор: Makfax