Во текот на вчерашниот ден, околу 17:30 часот, односно за време на полициски час, Скопјанка пријавила дека била касната од куче скитник.

На 19.04.2020 во 17,30 часот во Полициската станица Аеродром З.С.(21) од Скопје пријавила дека на ул.“Симеон Кавракиров“ била касната од куче скитник во пределот на левата рака.