Жена од селото Драчевица, скопско која била бремена во шестиот месец, вчера пријавила дека, додека била сама дома, родила мртво бебе.

Од лекар од Итна медицинска помош кај новороденчето била констатирана смрт, без траги на насилство, информираат од полицијата.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

извор: Makfax