На 19.08.2020 во 16.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, А.З.(25) од Скопје физички нападнал полициски службеник, откако бил приведен поради сторен прекршок по член 13 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир. По целосно документирање на случајот против А.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок.