x

Скаут на Фергусон ќе ја скенира Ренова за Хајдук

renova-hajduk

Кристофер Џејмс Доерти, аналитичар на екипата на сплитски Хајдук денеск аќе ја „скенира“ екипата на Ренова на натпреварот против Работнички во рамките на 5. коло од домашното пренство. Шкотланѓанецот кој своевремено работел и како скаут на легендарниот Алекс Фергусон, дојде во Скопје да направи комплетна анализа на играта и квалитетот на Ренова, во пресрет на меѓусебниот дуел кој овие два тима ќе го имаат во Лигата на Европа.

Ренова во четврток на 17 септември во 15.30 часот на теренот на ФФМ го пречекува Хајдук во меч од второто квалификациско коло во Лигата на Европа.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата