x

СКАНДАЛ НА РОЛАН ГАРОС: Полуде поради технички проблеми, порача да умре (ВИДЕО)

screenshot_3

Италијанскиот тенисер, Матео Беретини приреди скандал за време на прес-конференцијата на Ролан Гарос. Организаторот имаше технички проблеми кои не можеше да ги реши додека траеше конференцијата за новинари, па Италијанецот ги изгуби нервите.

Беретини е познат по својот темперамент, му засмета што за време да давањето на изјавите постојано се вклучуваше редовниот апел кон новинарите да дојдат на прес-конференција и тоа на неколку јазици.

По неколку повторувања, италијанскиот тенисер не издржа и порача: Умри, беше неговиот коментар.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата