Спотот на Аца Лукас “Верен” избришан е на Јутјуб. Откако се појави овој спот, пеачот наиде на бројни оспорувања од страна на Инстаграм, поради кој се скара за истиот.

Пеачот го обвиниле дека песната е копија и хит на кореанската група БТС, на што Аца Лукас веднаш ги негираше ваквите тврдење, со аргументи покажувајќи го договорт каде што спорната песна е легално купена од грчки автор.

Проблемите најверојатно нема да го спречат Аца како неговите фанови и понатаму да ја слушаат оваа песна, а тоа се докажа на неговиот новогодишен концерт каде што во арената “Штарк” беше исполнета до последно место.

 
 
 
View this post on Instagram

ZA ONE KOJI SU NESTRPLJIVO ČEKALI!!! I za one koji su voleli da me ne bude) jebiga ja doš’o ?. LINK PESME U OPISU PROFILA!! #ACALUKAS #VERAN

A post shared by ACA LUKAS (@aleksandar_vuksanovic_official) onDec 19, 2018 at 7:35am PST