x

Скандалозно: Навивачите се неписмени, кога викаат личат на кучиња или мајмуни!

luk-ejmael

Несекојдневна вест од Танзанија. Имено белгискиот тренер Лук Емаил, по една прес конференција веднаш доби отказ од екипата Јанг Африканс.

А на пресот скандал…

Тој со погрдни зборови им се обрати на фановите на овој танзаниски клуб:

Вие сте неписмени. Овие луѓе не знаат ништо за фудбалот. Кога викаат личат на кучиња или мајмуни“ рече Белгијанецот, по што нормално дека следуваше отказ.

Инаку Белгијанецот покрај Танзанија, во минатото работел како тренер и во клубови од Судан, Јужна Африка, Оман, Тунис…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата