x

Синиша Михајловиќ има коронавирус

mihajlovic

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ е позитивен на коронавирус. Ова предмалку е објавено и Србинот е веќе во изолација.

Како што е веќе познато, Михајловиќ веќе извесно време е под третман за лекување од леукемија,  а сега еве ќе мора да биде очигледно под третман и околу Ковид- 19. Засега Михајловиќ како случај е асимптоматски но во секој случај заминува во самоизолација.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата