Сакате да имате совршен стомак, а притоа да не се откажете од омилената храна?!

Има решение и за вас – пробајте го напитокот од само три состојки, кој со секојдневна употреба симнува 80 отсто од салото околу половината!

Потребно: лажичка сода бикарбона, половина чаша вода и сок од еден лимон. 

Сите состојки измешајте ги и пијте ја добиената мешавина секое утро. Консумирајте додека не дојдете до саканата тежина.