x

Силекс го „проба“ теренот на „Тофик Бахрамов“ во Баку

sileks-trening

Претставникот на македонскиот фудбал во Лигата на шампионите, екипата на Силекс, утре во 18 часот ќе го игра натпреварот против Карабах во рамките од 1. квалификациско коло од ЛШ.

Кратовци вечерва го одржаа единствениот официјален тренинг на теренот на стадионот „Тофик Бахрамов“ стадионот во Баку каде ќе се игра мечот.

Претходно тренерот Горан Симов одржа прес-конференција.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата