Непознат маж денеска околу 12.30 часот се разнел со бомба во центарот на Белград во пекарницата која се наоѓа на улицата Илија Гарашанин, пишува Курир.рс.
Улицата во близина на Спортскиот центар Ташмајдан и на Петтата гимназија ј потресла силна детонација.
На местото на настанот еднаш пристигнале епики на полицијата и на итната помош.
Курир дознава дека пекарницата е во сопственост на поранешниот српски министер за култура Братислав Петровиќ.