Пејачот Марко Гачиќ и неговата сопруга Гога Гачиќ стана родители. Гога на свет донела машко бебенце на кое му дадоа преубаво име.

Имено, познатата двојка одлучи на синот да му го дадат името Тадеј, а ваквата вест воодушевени ја дочека голем број нивни пријатели, кои од вчера им честитаат на социјалните мрежи.

Самиот татко се пофали со фотографија на која позира со искината мајца.

-Гордо пијан татко по втор пат. Најсреќен сум на светот. Ја сакам мојата љубов која ми подари два ангели. Ти благодарам ангелу мој. Целиот свет е мој. Да живее Тадеј, напиша Марко на Инстаграм во описот на фотографијата.