x

Се отвори небото над Тбилиси! (ФОТО+ВИДЕО)

viber_image_2020-09-08_16-36-46

На нешто повеќе од час до мечот меѓу Грузија и Македонија, буквално се отвори небото над Тбилиси. Невреме, поројни дождови, преплавени улиците во главниот град на Грузија, а што е уште поважно преплавен е и теренот на прекрасната Динамо Арена.

Се надеваме дека се ќе биде во ред и дека мечот навреме ќе започне, како што и беше најавено, во 18 часот по македонско време.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата