x

Се „кова“ тактика за победнички старт во Лигата на Нации (ФОТОГАЛЕРИЈА)

trening-makedonija-8-1024x606

Македонските репрезентативци го одржаа и денешниот тренинг пред стартот од Лигата на Нации и дуелот со Ерменија. Наместо на „Арената“, тренингот се одржа на теренот на ФФМ, поради тоа што стадионот беше зафатен со тренинг на младата селекција на Шпанија, пред утрешниот дуел со избраниците на Благоја Милевски.

Одлична е атмосферата меѓу нашите репрезентативци. Се врати и Тричковски во „погон“. Се „кова“ тактика за победнички старт во сабота. Еве како изгледаше денешниот тренинг низ фотографии:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата