x

Се изгуби: Џака почна да го дави противничкиот фудбалер и доби црвен картон (ВИДЕО)

xhaka-davenje

Швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака беше исклучен во 59-та минута на натпреварот меѓу Арсенал и Барнли откако почна да го дави противничкиот фудбалер Ешли Вествуд.

Целата случка беше пред очите н аглавниот судија Греам Скот, кој веднаш му додели црвен картон.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата