x

Се знае кој е главен на терен: Борбениот Столе останува најгласен (ВИДЕО)

Вардар 1961, но и останатите тимови кои тренираат во сала, на почетокот ќе мора да останат надвор и да се снаоѓаат се додека Комисијата за заразни болести не даде препораки до РФМ и секако „амин“ за тренирање во затворени простории.

Стевче Алушовски и неговите момци означија старт, дел од првиот тренинг беше резервиран за играње на фудбал. А се чини времето не застанало, капитенот Стојанче Стоилов останува најгласен и најборбен…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата