Големиот градски пазар во Гостивар нема да работи во наредните 30 дена, соопштија од општината.

„Бараме разбирање од граѓаните и апелираме да се придржуваат кон препораките за заштита од пандемијата на коронавирусот“, се наведува во соопштението.

извор: Makfax