x

Се е договорено: Де Бруине ќе остане во Сити до 2023 година

de-brujne

Манчестер Сити ќе го продолжи договорот со најдобриот играчот од средниот ред, Кевин Де Бруине. Според информацијата на новинарот Фабрицио Романо, „граѓаните“ ги договориле условите за новиот договор со 29-годишниот Белгиец.

Според новата соработка, Белгиецот ќе остане во дресот на Сити до јуни 2023 година.

Сити денеска објави дека е постигнат договор со 17-годишниот напаѓач на Естудијантес, Дарио Сармиенто. Висината на зделката е 9 милиони евра, имајќи ги предвид бонусите, а аргентинскиот клуб може да добие и до 19 милиони евра во зависност од развојот на фудбалерот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата