x

Се држи дистанца, се почитуваат мерките: Газда Михајло и најблиските на трибините (ФОТО)

publika-e1602791461638

Салата „Јане Сандански“ и баш не е празна. На трибините, поточно во Вип-делот се сместени блиските пријатели на Вардар 1961. Мерките се почитуваат, се одржува дистанцата од два метри, се носат маски, се за „црвено-црните“. Секако тука е газадата Михајло Михајловски, дојде и семејството Кастратовиќ…сите посакуваат победа на македонскиот тим против незгодниот бундес-лигаш.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата