x

Сејдини и Мрме си го честитаа супер – успехот

makedonija-radost-4

Првите честитки, како што и личи, до играчите и селекторот стигнаа од првиот човек на ФФМ Муамед Сејдини. Тој од ложата се симна долу на теренот каде се радуваа нашите момци. Сејдини не криеше колку е среќен по еден ваков гигантски успех, се разбира дека ова е заеднички успех на сите. Потоа претседателот на Федерацијата се најде во рацете на играчите, знаат како да се радуваат. И имаат и зошто. Така и треба.

Браво за сите.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата