x

Серхио Рамос: Да сакав индивидуални награди ќе играв тенис!

ramos

Серхио Рамос е една од најголемите легенди на Реал Мадрид, некои велат еден од најдобрите дефанзивци во историјата на фудбалот. Со “кралевите“ освои буквално се што можеше да се освои. Сепак индивидуалните награди како да го одбегнуваат, се знае дека покрај Роналдо и Меси никој не може да дојде до награда, барем не во последните 15 години.

Од друга страна за Рамос тие награди не се нешто посебно…

Не ме интересира Златната топка и воопшто не размислувам за тоа. Па, ако сакав индивидуални награди секако дека ќе играв тенис“ изјавио Рамос со што ги воодушеви фановите на Реал Мадрид.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата