x

Серхио Рамос го предизвика МекГрегор на тепачка, стигна и одговорот….

serhio-i-konor

Што е ова? Познато е дека фудбалерите во последно време на социјалните мрежи сакаат да се пофалат со своето набилдано тело. Еден од тие е и Серхио Рамос, легендарниот капитен на Реал Мадрид и репрезентацијата на Шпанија. Тој постојано е во теретана, и е горд на тоа што го поседува.

Па така Рамос во еден коментар, се разбира упатен до Ирецот, го предизвика на битка, на тепачка ако сакате.

Јас сум подготвен, каде и да сакаш, кога и да сакаш“ порача Шпанецот.

Не требаше да чека многу за да добие одговор од Конор…

Биди спремен, мој брате Серхио. Имаме голема битка пред нас“ напиша Конор.

Јасно е дека Рамос може да се пофали со своето тело, ама веројатно претерува кога го предизвикува Конор. Речиси да нема никакви шанси против еден од најдобрите борци во историјата во УФЦ.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата