x

Селмани уште една година во Ренова

Ремзифаик Селмани потпиша нов договор со тимот на Ренова и ќе остане верен на „Гипсарите“ уште минимум една сезона.

Најдобриот стрелец и воедно играч на Ренова имаше понуди да замине и на друго место но се реши да остане во клубот каде што очигледно најдобро се чувствува.

Ќе се игра во Европа, тоа посакува секој играч, и Селмани ќе биде адутот на Ренова за интернационална сцена.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата