x

Секуловски ја “построи“ Брегалница! (ФОТО)

mane-bregalnica-1024x768

Откако во неделата беше промовиран за нов шеф на стручниот штаб на Брегалница, Марјан Секуловски не чекаше многу. Веднаш почна со работа, веднаш ги “построи“ штипските “сини“. На првиот тренинг, на првиот состанок им вети само напорна работа и дека од нив очекува жестока битка за првото место во Втората лига – Исток и пласман во елитата на Македонија.

Битолчанецот, од кого фудбалски Штип, а посебно во Брегалница очекуваат многу, се надева дека со напорна работа амбициите да се остварат.

На Брегалница местото и е во Првата лига, тука нема дилеми“ пред два дена во неврзан разговор му рече на новинарот на СПОРТМЕДИА самиот Секуловски.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата