x

СЕКОЈА ЧЕСТ: Урнебесна реакција на македонските коментатори по пласманот на Македонија на ЕВРО (ВИДЕО)

komntatorite

Македонските коментатори Горан Стерјов и Тони Стојановски едноставно „збудалеа“ по победата на Македонија во Тбилиси и пласманот на националниот тим на Европско првенство. Нивната реакција беше „урнебесна“. Стојановски се враќаше и на историјата.

Погледнете како изгледаше тоа ни видео:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата