x

Сеир на сметка на Франција: Последен пат се видени во Норвешка на дуелот со БиХ (ФОТО)

Пред стартот на полуфиналните пресметки на Европското првенство низ социјалните мрежи може да се прочитаат најразлични коментари, но и сеири. Секако на прво место е репрезентацијата на Франција, која по групната фаза се спакува и го заврши својот настап.

Сеирџиите направија оглас на кој се вели дека оваа земја последен пат е видена во Норвешка на дуелот против Босна.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата